KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11482438
nr 1148 2438
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Landskap med smedja, signerad och daterad 1948, på pannå, 23x44
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 4 december 2017
kl 20:23:14
4/12 20:04:15
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert